Finance

Co je Registr dlužníků.

Publikováno: 2.11.2020 | Finance

Jak dlouho se uchovávají záznamy v registrech dlužníků? Pro mnohé je překvapivým zjištěním, jak snadné je ocitnout se v některém z registrů dlužníků a jak složité je záznam z registru dlužníků vymazat. Do jakých registrů dlužníků společnosti nahlížejí? Jaká výše dluhu může být zapsána? Jak dlouho se zápis uchovává a jak zajistit jeho výmaz?

Celý článek

Proč mi zamítli žádost o půjčku? Nejčastější příčiny a jejich řešení.

Publikováno: 31.8.2020 | Finance

Získat půjčku v bance není až tak složité. Značné procento lidí odtud ale odchází s nepořízenou. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky a můžeme s tím něco dělat?

Celý článek

V kostce: co je to online půjčka?

Publikováno: 4.5.2020 | Finance

Přinášíme souhrn informací, které je dobré vědět předtím, než o online půjčku zažádáte. Představíme, jaké náležitosti musí půjčka splňovat, a vysvětlíme, proč se nebankovní společnosti zaměřují zejména na klienty, kterým v bance nechtějí půjčit.

Celý článek

OSVČ: Co dělat, když vám v bance nepůjčí?

Publikováno: 28.2.2020 | Finance

Začátky podnikání provází nejedno úskalí. Živnostníci jsou sice svými pány, na druhou stranu se o ně nikdo nepostará a neodvede za ně zdravotní a sociální pojištění. Do problémů je mohou dostat také odběratelé, kteří platí vystavené faktury pozdě nebo vůbec. Nebankovní půjčka pro podnikatele může v takovém případě představovat jediné východisko. Více v článku.

Celý článek

Registr dlužníků.

Publikováno: 3.2.2020 | Finance

Jak dlouho se uchovávají záznamy v registrech dlužníků? Pro mnohé je překvapivým zjištěním, jak snadné je ocitnout se v některém z registrů jako neplatič a jak složité je záznam z registru dlužníků vymazat. Do jakých registrů dlužníků společnosti nahlížejí? Jaká výše dluhu může být zapsána? Jak dlouho se zápis uchovává a jak zajistit jeho výmaz?

Celý článek

Spotřebitelský úvěr a jeho poskytování

Publikováno: 17.1.2020 | Finance

Pod tímto názvem se skrývá nejběžnější úvěr, který lze jak u bankovních tak nebankovních institucí získat. Finanční prostředky jsou za určitých podmínek převedeny na váš účet a vy můžete úvěr použít na nákup čehokoliv. SÚ je určen pro soukromé účely jednotlivce, nikoli pro podnikání. Spotřebitelský úvěr nebývá zajištěn ručením, snad jen výjimečně, a to u vysokých částek. Hodnota SÚ se obvykle pohybuje od 1 tisíce do 100 tisíc korun. Za jakých podmínek můžete spotřební úvěr získat?

Celý článek
Vyřídit půjčku