Poradna

Články a rady jak na finance

V kostce: co je to online půjčka?

Publikováno: 4.5.2020 | Finance

Přinášíme souhrn informací, které je dobré vědět předtím, než o online půjčku zažádáte. Představíme, jaké náležitosti musí půjčka splňovat, a vysvětlíme, proč se nebankovní společnosti zaměřují zejména na klienty, kterým v bance nechtějí půjčit.

Celý článek

OSVČ: Co dělat, když vám v bance nepůjčí?

Publikováno: 28.2.2020 | Finance

Začátky podnikání provází nejedno úskalí. Živnostníci jsou sice svými pány, na druhou stranu se o ně nikdo nepostará a neodvede za ně zdravotní a sociální pojištění. Do problémů je mohou dostat také odběratelé, kteří platí vystavené faktury pozdě nebo vůbec. Nebankovní půjčka pro podnikatele může v takovém případě představovat jediné východisko. Více v článku.

Celý článek

Registr dlužníků.

Publikováno: 3.2.2020 | Finance

Jak dlouho se uchovávají záznamy v registrech dlužníků? Pro mnohé je překvapivým zjištěním, jak snadné je ocitnout se v některém z registrů jako neplatič a jak složité je záznam z registru dlužníků vymazat. Do jakých registrů dlužníků společnosti nahlížejí? Jaká výše dluhu může být zapsána? Jak dlouho se zápis uchovává a jak zajistit jeho výmaz?

Celý článek

Spotřebitelský úvěr a jeho poskytování

Publikováno: 17.1.2020 | Finance

Pod tímto názvem se skrývá nejběžnější úvěr, který lze jak u bankovních tak nebankovních institucí získat. Finanční prostředky jsou za určitých podmínek převedeny na váš účet a vy můžete úvěr použít na nákup čehokoliv. SÚ je určen pro soukromé účely jednotlivce, nikoli pro podnikání. Spotřebitelský úvěr nebývá zajištěn ručením, snad jen výjimečně, a to u vysokých částek. Hodnota SÚ se obvykle pohybuje od 1 tisíce do 100 tisíc korun. Za jakých podmínek můžete spotřební úvěr získat?

Celý článek

Rychlou půjčku na pobočce nebo online?

Publikováno: 13.1.2020 | Finance

Jste v situaci, kdy byste potřebovali rychlou finanční výpomoc, a nevíte, kam se obrátit? Stydíte se požádat o pomoc přátele nebo příbuzné nebo tuto možnost vůbec nemáte. Nechcete-li trávit svůj čas na pobočkách nebo s obchodními zástupci společností, které rychlé půjčky nabízejí, můžete zkusit půjčku online nebo přes telefon. Menší půjčky ihned nejsou komplikované a máte velikou šanci na to, že vám některá z nich bude schválena.

Celý článek

Nevycházíte s penězi a nevíte jak je uspořit?

Publikováno: 20.12.2019 | Finance

Spousta lidí si stěžuje, že má nízké příjmy – ať je to plat, rodičovské dávky, anebo důchod. Mnoho domácností s částkami, které se jim doma sejdou, nedokáže vyjít od výplaty k výplatě. Často je to proto, že utrácí za zbytečnosti a mnohdy bez rozmyslu. A přitom i v dnešní době se dá nějaká ta koruna ušetřit. Jen je zapotřebí vše dobře promyslet a hlavně svůj záměr důsledně dodržovat. Optimální by asi bylo, připravit si domácí rozpočet na papír a podle tohoto plánu postupovat. Jen touto cestou se vám může podařit ušetřit nějakou částku, která by se vám hodila na dovolenou, na lepší auto, anebo prostě jen na „horší časy“, to znamená na budoucí nečekané výdaje.

Celý článek
Vyřídit půjčku