Důvodů, proč se podnikatelé obracejí s žádostí o půjčku na nebankovní společnosti, je celá řada. Hlavní důvod představují přísná pravidla bank. Začínající podnikatelé mnohdy ještě ani nepodali své první daňové přiznání, a proto nemají bance co předložit. Banky navíc obvykle vyžadují zcela bezchybné platby úřadům (FÚ, SSZ, ZP aj.).

Oproti bance snadnější schválení

V neposlední řadě rozhoduje také rychlost a jednoduchost schvalování. To bývá u nebankovních online půjček pro živnostníky mnohem rychlejší a jednodušší. Klient se navíc vyhne namáhavému dokládání celé řady dokumentů bance a nekonečnému čekání.

V některých případech dokonce klient dokládat svůj příjem ani nemusí. Nicméně platí, že čím vyšší příjmy může živnostník doložit, tím větší půjčku má možnost získat. Výhodou je, pokud má možnost doložit daňové přiznání.

Obecně: velkou šanci na schválení úvěru má každý klient, který má nějaký příjem a je jedno z jakého zdroje.

Díky zautomatizovanému systému u online půjček se klient dozví výsledek své žádosti prakticky ihned a peníze může mít na účtu ještě tentýž den. Podnikatelé si zpravidla mohou půjčit i 60.000,-. Půjčky pro podnikatele se navíc řadí do kategorie krátkodobých půjček, díky čemuž živnostníkovi nevznikne dlouhodobý dluh.

Jak vybrat tu správnou online půjčku?

Online půjček pro podnikatele je na našem trhu velmi široká nabídka. Rozhodně se vyplatí strávit nějaký čas jejich vzájemným porovnáváním. Snažte se nic neuspěchat. Než si skutečně půjčíte, vždy si několikrát pečlivě přečtěte smluvní podmínky. Zajímejte se nejen o výši úroků, ale také o všechny související poplatky. Pro objektivní posouzení výhodnosti půjčky sledujte také ukazatel RPSN (roční procentní sazba nákladů).

Kdy může podnikatelům půjčka pomoci?

Mezi takové případy patří situace, kdy:

  • se odběratel opozdil s platbou a vy nutně potřebujete zaplatit nájem či nakoupit nové zboží. Zároveň si musíte být jisti, že vám daný subjekt skutečně v blízké budoucnosti zaplatí.
  • potřebujete kapitál pro nákup zboží a zároveň si jste jistí, že daný projekt přinese zisky
  • měli jste vyšší výdaje než obvykle a potřebujete „přečkat“ čas do příchodu očekávané platby

Oproti tomu je lepší hledat jiné alternativy než půjčku, pokud víte, že:

  • neočekáváte příchod žádné platby
  • nejste si jisti, zda budete mít na splacení
  • věc, na kterou si chcete půjčit vlastně ani nepotřebujete
  • lepíte půjčku půjčkou

Příklad, kdy má úvěr pro OSVČ skutečně smysl: U podnikatelů se často stává, že čekají na konec splatnosti již vystavených faktur, aby obdrželi zasloužené peníze. Pokud by v tomto mezidobí neměli k dispozici kapitál, nemohli by nakoupit materiál potřebný pro další práci, a tudíž ani nadále pracovat. Tehdy nebankovní půjčka rozhodně smysl má, protože pomáhá generovat další zisk.